fbpx
Joanna Kaźmierczak stylizacja żywności

Spodobało Ci się moje portfolio?

Napisz i rozpocznijmy wspólną współpracę.

Fotografia kulinarna – zdjęcia jedzenia

Jak pobudzić apetyt swoich odbiorców… przez internet/za pomocą materiałów reklamowych? Pokazać im zdjęcia dań, które sprawią, że natychmiast nabiorą ochoty na potrawę, nawet jeśli dopiero co skończyli inny posiłek.

Ale czy wystarczy zrobić na szybko zdjęcie potrawy leżącej na stole? Nie, i skoro tu jesteś, to już się o tym przekonałeś/-aś. Fotografowanie żywności to często długi proces polegający na specjalnym przygotowaniu dania, a także na stworzeniu wokół niego aranżacji (tym zajmuje się stylizacja żywności), dzięki której możliwe będzie oddanie smaku, zapachu potrawy. I tym zajmuje się fotografia kulinarna (a tak właściwie fotograf jedzenia). Wszystko po to, aby uzyskać efekt jak na zdjęciach kulinarnych dostępnych w moim portfolio.


Spójna fotografia żywności, zdjęcia dań do e-booków, książek, reklamy

Zdjęcia kulinarne tworzone na potrzeby e-booka, książki kucharskiej czy wykorzystywane w kampanii reklamowej muszą być ze sobą spójne i to też jest zadanie doświadczonego fotografa. Mogą być jasne, świetliste lub wręcz przeciwnie – ciemne, mroczne, oddające tajemniczy nastrój. Fotografowanie potraw może odbywać się według ściśle określonych wymagań dotyczących sposób kadrowania, kompozycji, a nawet kolorów dominujących.

Decydując się na zdjęcia potraw wykonywane przez specjalistę – fotografa kulinarnego – możesz mieć pewność, że będą razem tworzyć historię, dzięki której nie tylko zaprosisz odbiorcę/klienta do swojego świata, ale także zatrzymasz go w nim na dłużej. Szczególnie jeśli oprócz ostatecznego efektu pokażesz mu także etap przygotowania krok po kroku.

Stylizacja i fotografia potraw

Wiesz, dlaczego obok niektórych zdjęć jedzenia przechodzisz obojętnie, inne natomiast sprawiają, że masz motywację, aby od razu zabrać się za gotowanie? Wszystkiemu winna jest stylizacja jedzenia. Zauważ, że zdjęciach widocznych w moim portfolio, nie poprzestaję na ukazaniu samej potrawy. Pokazuję, z czego się składa, wyciągając najważniejsze (i najbardziej apetyczne) składniki na wierzch.

Co więcej, zdjęcia jedzenia mogą przywoływać konkretny nastrój lub nawiązywać do okazji – może to być wiosenna sałatka, letnie, leniwe śniadanie, czy słodki deser, który ma rozbudzić zmysły na walentynki. Dobra fotografia żywności sprawia, że wystarczy jeden rzut oka na potrawę, aby w głowie pojawiły się określone skojarzenia.

Fotografia jedzenia – portfolio

Jeśli widziałeś/-aś moje portfolio, to masz próbkę tego, co mogę dla Ciebie zrobić, chociaż tak naprawdę za każdym razem dopasowuje się do potrzeb klientów. Proponuję też, abyś sprawdził/-a przykładowe współprace w zakresie fotografii kulinarnej.

A jaki jest cennik fotografii jedzenia? To zależy od zakresu prac, Twoich wymagań, dlatego każde zlecenie wyceniam indywidualnie. Jeśli jesteś zainteresowany/-a, napisz do mnie.