fbpx

Fotografia kulinarna – Katowice, Śląsk

Chcesz, aby Twoje potrawy, czy produkty opowiadały historię, pobudzały wyobraźnię i kubki smakowe? W takim razie potrzebujesz zdjęć, na których jedzenie będzie wyglądać apetycznie i które sprawią, że ma się ochotę natychmiast po nie sięgnąć. I ja wiem, jak ten cel osiągnąć — mogę Ci w tym pomóc.

Zdjęcia jedzenia

Czy można oddać smak potrawy na zdjęciu? Tak! I właśnie tym zajmuje się fotografia kulinarna, dzięki której fotografie jedzenia stają się apetyczne, smaczne, aż chce się natychmiast zasiąść do stołu.

Jak to się dzieje? Za sprawą składników, dodatków, które oddają klimat, charakter jedzenia — opowiadają historię. Beztroski piknik w gorący dzień? Leniwe niedzielne śniadanie, a może gorączkowe przygotowanie świątecznych wypieków? To wszystko (i o wiele więcej) można pokazać na zdjęciu, sprawiając, że produkt/potrawa wpłyną na wyobraźnię odbiorców. A to wszystko zrodzi u nich… potrzebę zakupu. Dlatego sprawdź, co fotografia kulinarna (i tym samym ja) może Ci zaoferować.

Fotografia deseru Witaminka Naturalnie
Fotografia kulinarna - lody Grycan

Fotografia jedzenia – oferta

Zdjęcia jedzenia ikona

Zdjęcia jedzenia

Zdjęcia do kampanii reklamowej, social mediów, a może książki kulinarnej? Zobacz, jak może wyglądać nasza współpraca.

Sesja w restauracjach ikona

sesja w restauracji

Potrzebujesz zdjęć do menu lub chcesz pokazać swoją ofertę na stronie internetowej/w social mediach? Zaproś mnie do swojej restauracji.

Fotografia produktowa ikona

zdjęcia produktowe

Zdjęcia na białym tle nie pobudzą wyobraźni, dlatego warto pokazać produkt w „kontekście”. I właśnie tym się zajmuje — sprawdź ofertę.

Opracowywanie przepisów kulinarnych ikona

opracowanie przepisów

Nie tylko tworzę zdjęcia, ale też zajmuje się opracowaniem przepisów z wykorzystaniem Twojego produktu. Napisz do mnie, a przedstawię Ci swoje pomysły.

Zdjęcie kulinarne produktowe

Artystyczne zdjęcia jedzenia – cennik

Zastanawiasz się, ile kosztują zdjęcia jedzenia? To zależy od kilku czynników, dlatego każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie. Biorę pod uwagę ilość zdjęć, sposób ich wykorzystania (przeznaczenie fotografii jedzenia), stopień skomplikowania potrawy w przypadku, gdy sama muszę ją przygotować, a także to, czy nasza współpraca ma charakter jednorazowy, czy długoterminowy.

Jeśli chcesz poznać szczegółowy wyceny, napisz mi, czego oczekujesz, a ja wykonam wstępny kosztorys fotografii jedzenia.

Fotograf jedzenia

Szukasz oferty fotografii kulinarnej?

Napisz, a wycenię Twoje zlecenie. Zajmuje się fotografią kulinarną m.in. dla restauracji, producentów żywności, firm dietetycznych – zleć wykonanie apetycznych zdjęć jedzenia.

Fotografia kulinarna – co to jest, na czym polega?

Robiłeś/-aś kiedykolwiek fotki jedzenia? Jeśli tak, wiesz, że nie wystarczy wyciągnąć telefon/aparat i zrobić zdjęcie, aby jedzenie prezentowało się apetycznie. Tak naprawdę często cały proces fotografowania zaczyna się od… przygotowania potrawy w taki sposób, aby wyglądała smacznie nie tylko na żywo, ale również na zdjęciu. I tym zajmuje się fotograf jedzenia.

Aby móc wykonać artystyczne zdjęcia jedzenia często trzeba:

  • ugotować/złożyć potrawę tak, aby pokazać jej smak, największe atuty (np. wyciągnąć na wierzch składniki, które schowane są w zupie/gulaszu, czy znajdują się na dnie talerza);
    zadbać o to, aby gotowe danie zachęcało do jedzenia – oprószyć je solą i pieprzem, skropić oliwą w odpowiednich miejscach, aby się błyszczało (lecz nie ociekało tłuszczem);
  • dobrać naczynia i dodatki, które będą pasowały nie tylko do samej potrawy, ale też kuchni, jaką reprezentuje, czy okazji;
  • wystylizować danie, poprzez dobór tła i dodatków nadać klimat, aby nie tylko pobudzić w odbiorcach kubki smakowe, ale też wywołać konkretne skojarzenia.

Jak widzisz, fotografia potraw to wieloetapowy proces, a fotograf jedzenia musi posiadać szeroką wiedzę, nie tylko z zakresu samej fotografii, ale też z gotowania (jak dane składniki zachowują się podczas obróbki, jak prostymi trikami odświeżyć danie itp.). Równie ważna jest sama stylizacja żywności, dlatego osoby, które na co dzień zajmują się innym typem fotografii, chętnie korzystają z pomocy stylistów, gdy mają do wykonania zdjęcia kulinarne.

Kiedy zlecić fotografie jedzenia specjaliście?

Masz własną restaurację? A może planujesz wydać książkę kulinarną lub zajmujesz się produkcją żywności? Jeśli tak, to wiesz, jak ważne jest fotografowanie potraw, aby przyciągnąć klientów i zachęcić ich do zakupu. I aby uzyskać jak najlepszy efekt, a przy okazji zaoszczędzić czas (oraz nerwy), warto zlecić to specjaliście.

Fotograf jedzenia może wykonać zdjęcia do menu, stylizowane zdjęcia produktowe żywności, a także zaoferować sesję w restauracji, dzięki której pokażesz wnętrze i codzienną pracę Twojej knajpki. Przy czym, z takich usług korzystają nie tylko przedstawiciele branży HoReCa, ale również producenci żywności, właściciele firm cateringowych, dietetycy, czy nawet kucharze/blogerzy kulinarni, którzy potrzebują artystycznych zdjęć jedzenia do swoich książek, czy do promocji w internecie.

Fotografia kulinarna – cennik. Ile kosztuje fotografia jedzenia?

Chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje fotografia potraw? Niestety, mam dla Ciebie złą wiadomość, ponieważ nie można określić konkretnych przedziałów cenowych (tzn. można, aby pewnie widełki zaczynałyby się od 50 zł, a kończyły nawet na 2000 zł, w zależności od zakresu prac). Zdjęcia kulinarne każdorazowo wycenia się indywidualnie na podstawie wymagań dotyczących konkretnej realizacji, zakresu i stopnia skomplikowania usługi.

Aby dostosować się do potrzeb klientów, oferuję dwa rodzaje wyceny: za sfotografowanie konkretnej potrawy lub za godzinę pracy podczas sesji. Pierwszy rodzaj sprawdza się, gdy zależy Ci na stylizowanych zdjęciach danych potraw (np. do menu), natomiast stawka godzinowa wtedy, gdy zajmuje się stylizacją jedzenia (fotografuje ktoś inny) lub wykonuję sesję reklamową dla restauracji.

Fotografia kulinarna – Katowice

Studio fotografii kulinarnej Joanna Kaźmierczak znajduje się w Katowicach, aczkolwiek istnieje możliwość podjęcia współpracy na terenie całego Śląska, a także zdalnego wykonania zdjęć (wystarczy, że prześlesz mi swój produkt lub… podasz przepis, na podstawie którego wykonam i sfotografuję konkretną potrawę). A więc jeśli szukasz fotografa kulinarnego w Katowicach i okolicy, zgłoś się do mnie.