fbpx

Zdjęcia jedzenia

Chcesz pokazać klientom, jak mogą w praktyce wykorzystać Twój produkt? A może tworzysz e-booka/książkę kulinarną? Bez względu na powód, możesz potrzebować apetycznych zdjęć jedzenia, które zrobię dla Ciebie.

Zdjęcia jedzenia

Planujesz wydanie e-booka/książki kulinarnej, ale fotografia kulinarna nie jest Twoją mocną stroną lub po prostu nie masz czasu na robienie zdjęć jedzenia? A może zajmujesz się produkcją/sprzedażą żywności i potrzebujesz apetycznych zdjęć swoich produktów w „akcji”, by pokazać klientom, co mogą z nich przyrządzić? Niezależnie od powodu, dla którego potrzebujesz zdjęć potraw, skontaktuj się ze mną i rozpocznij współpracę.

Zajmuję się fotografią i stylizacją kulinarną. Wiem nie tylko, co zrobić, aby danie prezentowało się jak najlepiej, ale za pomocą odpowiedniej stylizacji potrafię przywołać jego smak, zapach, czy emocje/nastrój, jakie towarzyszą jedzeniu.

Wykonuję zarówno zdjęcia do książek kulinarnych, jak i na stronę internetową, czy na potrzeby komunikacji w social mediach. Skontaktuj się ze mną, jeśli to jest właśnie to, czego potrzebujesz.

Apetyczne zdjęcie zupy
Apetyczne zdjęcie kulinarne zupy krem

Fotografia kulinarna – współpraca

Jesteś o krok od podjęcia decyzji o współpracy ze mną? Sprawdź moje portfolio i przekonaj się, że jednym zdjęciem można stworzyć odpowiedni nastrój, oddać smak dania. W zależności od charakteru Twojej marki, czy strategii wizualnej, mogę wykonać minimalistycznie lub wręcz przeciwnie, bogato stylizowane zdjęcia, a także utrzymać je w pasującej kolorystyce. A jeśli nie wiesz, czego dokładnie chcesz, nie martw się – podejmując współpracę, za każdym razem przeprowadzam krótki wywiad, na podstawie którego proponuję najlepsze dla Ciebie rozwiązania.

Zdjęcie deseru

Jak wygląda współpraca?

Jesteś zdecydowany/-a i chcesz zlecić (mi) wykonanie zdjęć jedzenia, ale nie wiesz, jak w praktyce wygląda taka współpraca? Nie martw się – już wszystko tłumaczę.

W przypadku, gdy pracujesz nad e-bookiem/książką kulinarną, czy potrzebujesz zdjęć do promocji jadłospisu dietetycznego (lub inne), Twoje zadanie skończy się na przesłaniu mi przepisu. Wtedy ja kupuję wszystkie składniki potrzebne do przygotowania potrawy i bezpośrednio przed sesją ją przyrządzam. Gotowanie to moja druga (a tak naprawdę pierwsza) pasja, więc jeśli tylko nie jest to trzypiętrowy tort, to z pewnością sobie poradzę.

Jesteś producentem/-ką żywności lub prowadzisz sklep spożywczy i chcesz pokazać klientom, do czego mogą wykorzystać Twoje produkty? Jeśli masz przepis, to – czytaj wyżej. Gotowanie nie jest Twoją najmocniejszą stroną? Nie ma sprawy, mogę opracować przepis z wykorzystaniem Twojego produktu i dołączyć go do zdjęć.

W każdej opcji współpraca najczęściej przebiega zdalnie. Możliwa jest sesja potraw przyrządzonych przez Ciebie, w siedzibie Twojej firmy na terenie Śląska.

Zdjęcia potraw – cena

Koszt wykonania zdjęć jedzenia uzależniony jest od kilku czynników, takich jak stopień skomplikowania potrawy, tego, czy do jej przygotowania potrzebne są trudnodostępne/kosztowne składniki, a także od tego, czy nasza współpraca będzie mieć charakter długoterminowy/stały, czy jednorazowy. W cenę zdjęcia kulinarnego wlicza się nie tylko samą sesję, ale również zakup wszystkich składników i przygotowanie potrawy. Ponadto płacisz za przekazanie autorskich praw majątkowych lub udostępnienie zdjęć w ramach licencji na ustalonych wcześniej warunkach.

Dlatego za każdym razem zdjęcia jedzenia wyceniam indywidualnie. Napisz do mnie, czego potrzebujesz, a ja wyślę Ci wycenę.

Mus dyniowy
Dutch baby na śniadanie

Fotografia kulinarna – oferta

Zdjęcia jedzenia ikona

Opracowanie przepisów

Potrzebujesz pomocy w opracowaniu przepisów? To moja specjalizacja. Mogę stworzyć autorskie danie i do zdjęć dołączyć przepis.

Sesja w restauracjach ikona

sesja w restauracji

Potrzebujesz zdjęć do menu lub chcesz pokazać swoją ofertę na stronie internetowej/w social mediach? Zaproś mnie do swojej restauracji.

Fotografia produktowa ikona

zdjęcia produktowe

Zdjęcia na białym tle nie pobudzą wyobraźni, dlatego warto pokazać produkt w „kontekście”. I właśnie tym się zajmuje — sprawdź ofertę.

Przykładowe zdjęcia jedzenia

Stylizacja kulinarna drink
Jajka na śniadanie
Gnocchi
Bułka z Camembertem
Zdjęcie miodu do reklamy
Owsianka dyniowa
Joanna Kaźmierczak stylizacja żywności

Chcesz pobudzić apetyt swoich klientów?

Zrób to za pomocą moich zdjęć. Mogę wykonać dla Ciebie profesjonalne i smaczne zdjęcia jedzenia, które będą zachęcać do zakupu.

Jak robić zdjęcia jedzenia?

Zastanawiałeś/-aś się kiedyś, jak fotografować jedzenie, aby wyglądało apetycznie i do tego przywoływało określone skojarzenia? A może za własne nieudane próby winiłeś/-aś nieodpowiedni sprzęt?

Fotografowanie potraw to nie tylko ustawienie dania na wybranym tle i dodanie kilku akcesoriów, a także określenie podstawowych parametrów w aparacie. To przede wszystkim stylizacja żywności, sprawienie, że nawet wizualnie najmniej apetyczne danie wygląda tak, że od razu chce się je jeść. Zdjęcia kulinarne powinny oddziaływać na odbiorcę w taki sposób, aby wiedział, jaki jest smak, zapach, tekstura potrawy.

O tym wszystkim mówi fotografia jedzenia (fotografia kulinarna), w której się specjalizuję.

Fotografie jedzenia: ciast, dań obiadowych, drinków

W przypadku fotografii kulinarnej nie wystarczy poznanie podstawowych zasad na temat kompozycji, perspektywy, czy tego, w jakim świetle robić zdjęcia. Trzeba wiedzieć, jak fotografować konkretne rodzaje potraw.

Wyróżnić można m.in.:

  • zdjęcia ciast;
  • zdjęcia deserów;
  • zdjęcia drinków;
  • zdjęcia makaronu;
  • zdjęcia dań obiadowych.

I nawet w ramach poszczególnych kategorii wybór sposobu prezentacji potrawy może być różny.

Chcesz przykład? Proszę bardzo. Jeśli robisz zdjęcie ciasta marchewkowego przekładanego kremem mascarpone i dżemem, dobrze jest zachować perspektywę na wprost lub pod kątem 45 stopni. Najlepiej też odkroić jeden kawałek, by dobrze pokazać wnętrze. Za to tarty najczęściej fotografuję się z perspektywy lotu ptaka (tzw. flat lay), wtedy można pokazać je w całej okazałości.

I takich zasad jest o wiele, wiele więcej. Tak się składa, że ja je znam, dlatego możesz zlecić mi zdjęcia potraw – sprawdź, kiedy warto o tym pomyśleć.

Zdjęcia jedzenia do reklam, książek kucharskich, promocji produktów

Kiedy warto zlecić zdjęcia jedzenia? Gdy wydajesz własną książkę kucharską/ebook kulinarny, jesteś dietetykiem/dietetyczką i promujesz jadłospisy, w których znajdują się Twoje autorskie przepisy, a także wtedy, gdy zajmujesz się produkcją/sprzedażą produktów spożywczych, gotowych dań, czy nawet wyposażenia kuchennego (w końcu dobrze jest pokazać, co można wyczarować na patelni, prawda?). No i oczywiście możesz wykorzystywać zdjęcia jedzenia na Instagram, bo to idealne miejsce, by znaleźć nowych odbiorców, gdy pracujesz w branży spożywczej i około spożywczej.


Oprócz tego, że przygotowane przez ze mnie zdjęcia jedzenia będą po prostu wyglądać apetycznie, to mogę dostosować je do okazji – pory roku, świąt, a także do konkretnego tematu o charakterze sezonowym. A jeśli chciałbyś/chciałabyś zlecić zrobienie zdjęć, ale… nie masz przepisu, to nic nie szkodzi. Mogę opracować przepis z wybranym składnikiem, sfotografować potrawę i przesłać Ci cały komplet, gotowy do publikacji. Zainteresowany/-a? Napisz do mnie.